Xhaferi: Deputetët mund të punojnë edhe gjatë orës policore

Maqedonia

Xhaferi: Deputetët mund të punojnë edhe gjatë orës policore

Më: 2 prill 2021 Në ora: 18:58
Talat Xhaferi

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, duke folur për seancën tha se deputetët mund të punojnë edhe gjatë orës policore, pasi që nuk kanë kufizim të lëvizjes.

“Deputetët nuk kanë kufizim të lëvizjes. Mund të lëvizin edhe gjatë orës policore, edhe gjatë gjendjes së krizës”, tha Talat Xhaferi në vazhdimin e seancës në të cilën diskutohet për shtyrjen e regjistrimit.

Më herët në fillimin e seancës pati tensione në mes të Talat Xhaferit dhe deputetit të Alternativës Skender Rexhepi.

Ky i fundit tha se vonesa e deputetëve opozitar shqiptar ka qenë për shkak se nuk kanë mundur të gjejnë parking.

Seanca filloi me vonesë, ndërsa deputetët e ASH-AAA-së kërkuan një orë pauzë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat