RMV, nga 1.192 të testuar, 193 kanë rezultuar pozitiv ndërsa numri i të vdekurve vazhdon të jetë i lartë

Maqedonia

RMV, nga 1.192 të testuar, 193 kanë rezultuar pozitiv ndërsa numri i të vdekurve vazhdon të jetë i lartë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 16:50
Foto ilustrim

Nga 1.192 të testuar në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar edhe 193 raste të reja me virusin korona, 1.014 persona kanë fituar betejën me virusin kurse jetën e kanë humbur gjithsej 34 persona.

Gjithsej 34 persona kanë humbur jetën, edhe atë:15 nga Shkupi (54, 56, 60, 60, 63, 63, 67, 67, 68, 69, 69, 71, 76, 76 dhe 80), 5 persona nga Prilepi (62 , 64, 70g, 85g dhe 87g), nga 2 persona të vdekur nga Kumanova (74 dhe 83), Manastiri (59 dhe 75), Shtipi (68, 77), Koçani (66 dhe 81) dhe Kërçova (66 dhe 68), dhe nga një i vdekurnga Velesi (76), Ohri (42), Negotina (58) dhe Sveti Nikolla (68). Të gjithë pacientët ndërruan jetë në kushte spitalore.

Rastet e reja:

Shkup – 110,

Prilep – 16,

Kavadarci – 15,

Kumanovë – 12,

Shtip -9,

Tetovë – 7,

Koçani dhe Kërçovë – 4

Veles – 3,

Manastir, Strugë dhe Dibër – nga 2,

Ohër, Strumicë, Negotinë, Gjevgjeli, Sveti Nikole, Valandovë dhe Makedonski Brod – 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

Shkup – 427,

Ohër – 62,

Prilep – 59,

Manastir – 58,

Kavadarci – 52,

Kumanovë – 42,

Veles – 40,

Gjevgjeli – 35,

Gostivar – 29,

Strumicë – 27,

Koçani – 20,

Tetovë – 19,

Shtip – 18,

Valandovë dhe Berovë – 14

Kërçovë dhe Sveti Nikollë – 12 secili,

Makedonski Brod – 11,

Negotinë – 8,

Krushevë – 7,

Strugë, Delçevë, Probishtip dhe Bogdanci – 6

Radovish – 5,

Resnjë dhe Demir Kapija – 4

Kriva Palanka, Demir Hisar, Kratovë dhe Pehçevë – 2

Vinicë. Makedonska Kamenica dhe Dojran – 1 secili.

Ndryshe, deri tani në vend janë testuar gjithsej 670.333 persona për Kovid-19 ndërsa numri i atyre që kanë rezultuar pozitiv nga fillimi i pandemisë është 142.034 prej të cilëve 117.794 janë shëruar, 4.262 kanë ndërruar jetë ndërsa aktualisht ka 19.979 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat