ASH-AAA do të tërheq amendamentet për pakon e pestë ekonomike në Kuvend

Maqedonia

ASH-AAA do të tërheq amendamentet për pakon e pestë ekonomike në Kuvend

Më: 13 prill 2021 Në ora: 14:01
Foto ilustrim

Koalicioni i partive opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, do t’i tërheqë amendamentet për ligjet e pakos së pestë ekonomike.

Kjo do të vijë pasi OBRM-PDUKM, të tërheqë amendamentet nga Ligji për nënshtetësinë, gjë të cilën nga partia e Mickoskit e paralajmëruan më parë.

Nga ASH-AAA thonë se tërheqja mund ndodh që sot.

Ndryshe, opozita shqiptare vendosi të bllokojë çdo ligj në Kuvend, pasi propozimi i tyre për Ligjin për nënshtetësinë nuk u pranua nga Qeveria dhe opozita maqedonase.

Kurse pas disa takimeve me kryeministrin Zoran Zaev, arritën marrëveshje për Ligjin për nënshtetësinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat