Biznesmeni thotë se i ka dhënë 350 mijë euro Bojan Jovanovskit

Maqedonia

Biznesmeni thotë se i ka dhënë 350 mijë euro Bojan Jovanovskit

Më: 15 prill 2021 Në ora: 13:14
Foto ilustrim

Për projektin e ndërtimit të shtëpisë së pleqëve duhej të paguhej 350 mijë euro në kesh ose 16.1 denarë, tha biznesmeni Resul Lloga në dëshminë e tij për gjykimin e organizatës “Lidhja Ndërkombëtare”.

Dëshmitari Resul Loga, i cili ishte menaxher i ish-ndërmarrjes Dream Building, tha se bashkëpunimi me Lidhjen Ndërkombëtar ishte përmes partnerit të tij Adrian Amzoski.

“Projekti ishte për shtëpi pleqsh ndërkombëtare. Gjatë bisedave na është thënë se duhet të paguanim për të marrë atë projekt. U deshën 350 mijë euro në para dhe 16 milion e 100 mijë denarë në faturën e një projekti mbi të drejtat e autorit të Jasna Mandiq”, tha dëshmitari Lloga.

I pyetur nëse i kanë dhënë paratë në para, dëshmitari tha po.

“Ne i dhamë paratë në para Bojan, në prani të partnerit tim Adrian Amzovski dhe një tjetri, unë mendoj se emri i tij ishte Aleksandë”r, tha Lloga.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat