Sot në Maqedoni 4 raste të reja dhe 14 të shëruar nga coronavirusi

Maqedonia

Sot në Maqedoni 4 raste të reja dhe 14 të shëruar nga coronavirusi

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 14:44
Foto Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1.337 teste, ndërsa janë regjistruar katër raste të reja me coronavirus.

Në Shkup 3 dhe 1 në Prilep.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 14 pacientë të shëruar nga coronavirusi. Në Shkup – 8, Kumanovë – 3, Prilep, Negotinë dhe Makedonska Kamenica nga 1.

Është regjistruar edhe një viktimë nga coronavirusi në Shkup (66).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.540, numri i pacientëve të shëruar është 149.642, numri i vdekjeve është 5.472, ndërsa numri i rasteve aktive është 426.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat