Pritjet deri në një orë në Tabanoc dhe në Bogorodicë

Maqedonia

Pritjet deri në një orë në Tabanoc dhe në Bogorodicë

Më: 30 korrik 2021 Në ora: 21:48
Foto ilustrim

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pasdite për dalje nga vendi pritet rreth një orë, ndërsa në VK Qafë Thanë rreth 15 minuta, informon LAMM.

Në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë së veriut, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Intensiteti i trafikut në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur.

Trafiku në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të thata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat