Edukatore dhe 9 fëmijë në çerdhe janë pozitivë me koronavirus

Maqedonia

Edukatore dhe 9 fëmijë në çerdhe janë pozitivë me koronavirus

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 18:26
Foto ilustrim

Trembëdhjetë edukatore dhe 9 fëmijë në çerdhe janë pozitivë me coronavirus, njoftojnë sot Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska.

Ministri e vlerësoi situatën në çerdhe si të qëndrueshme.

“Duke iu referuar selisë së krizës në mëngjes, unë informova se vetëm 13 edukatorë dhe punonjës të tjerë në çerdhe janë pozitivë në të gjithë vendin dhe vetëm nëntë fëmijë”, tha Shahpaska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat