Deri tani të regjistruar gjithsej 1.132.484 persona, 353.256 amvisëri dhe 480.364 banesa

Maqedonia

Deri tani të regjistruar gjithsej 1.132.484 persona, 353.256 amvisëri dhe 480.364 banesa

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 15:18
Foto ilustrim

Gjithsej 1.132.484 persona, 353.256 amvisëri dhe 480.364 apartamente u regjistruan përfshirë me orën 20 të ditës së djeshme, njoftoi sot Enti Shtetërore i Statistikave.

Mundësia për vetregjistrim të personave jashtë vendit, nga ana tjetër, është përdorur deri më tani nga 193.742 persona.

Regjistrimi i popullsisë, amvisërive dhe apartamenteve në Republikën e Maqedonisë të Veriut, i cili filloi zyrtarisht më 5 shtator.

Dhe do të zgjasë deri më 30 shtator.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat