Daçiq: Nuk kemi uruar, kemi mendime të mira për marrëveshjen - Bota Sot
Daçiq: Nuk kemi uruar, kemi mendime të mira për marrëveshjen

Maqedonia

Daçiq: Nuk kemi uruar, kemi mendime të mira për marrëveshjen

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 18:56
Ivica Daçiq

Ministri për Punë të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Serbia nuk e ka uruar Maqedoninë për marrëveshjen për kontestin me emrin me Greqinë, sepse s’ka diçka për të uruar, përcjell Beta.

“Nuk kemi uruar sepse nuk ka se çka të urohet. Kemi mendime pozitive dhe mbështesim çdo marrëveshje me të cilën dakordohen punët në rrugë paqësore”, tha Daçiq.

Daçiq, në konferencë shtypi me kolegun e tij nga Liberia, tha se marrëveshja në mes Athinës dhe Shkupit është çështje dypalëshe dhe se Serbia nuk ka nevojë të kyçet, sepse nuk është e thirrur.

Ai gjithashtu theksoi se të gjithë presin fundin e procesit të marrëveshjes në mes Maqedonisë dhe Greqisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera