Në vendkalimin Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri në gjysmë ore - Bota Sot
Në vendkalimin Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri në gjysmë ore

Maqedonia

Në vendkalimin Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri në gjysmë ore

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 10:14
Ilustrim

Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë mjediseve urbane është zmadhuar, ndërsa në vendkalimet Tabanoc dhe Borogrodicë, për hyrje-dalje nga Maqedonia pritet rreth 15-30 minuta. Në vendkalimet tjera të mbetura të Maqedonisë, nuk ka pritje të gjata për hyrje-daljet nga shteti.

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet nëpër korsi të thata.

LAMM rekomandon shoferët të inkuadrohen me kujdes dhe me shpejtësi të përshtatur dhe respektim të sinjalizimit të vendosur në rrugë.

Në grykat malore është e mundur rrëshqitja e dheut, veçanërisht në akset rrugore: Koçan – Makedonska Kamenicë – Dellçevë, Vinicë – Berovë, Gostivar – Strazhë, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, Katllanovë – Veles, Krushevë – Demir Hisar dhe Resnjë – Bukovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...