Festa e Kurban Bajramit, ditë jopune për myslimanët në Maqedoni - Bota Sot
Festa e Kurban Bajramit, ditë jopune për myslimanët në Maqedoni

Maqedonia

Festa e Kurban Bajramit, ditë jopune për myslimanët në Maqedoni

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 12:28
Ilustrim

Dita e parë e Kurban Bajramit 21 gusht (e martë), është ditë jopune për qytetarët e komunitetit mysliman të Republikës së Maqedonisë sipas Ligjit për festat shtetërore, deklarojnë nga Ministria për Punë dhe Politikë Sociale.

Ministria qytetarëve të besimit islam në Republikën e Maqedonisë ua uron festën e Kurban Bajramit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat