Mot i ligë me breshër kaploi një pjesë të Prespës - Bota Sot
Mot i ligë me breshër kaploi një pjesë të Prespës

Maqedonia

Mot i ligë me breshër kaploi një pjesë të Prespës

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 00:07
Pamje pas breshërit

Moti i ligë përcjellur me breshër sot kaploi qytetin e Prespës.

Vendet më të prekura nga stuhia me breshër ishin fshati Jankovec dhe Izbishta. Sipas bujqve, breshëri shkaktoi dëme të mëdha.

Prodhuesit e mollëve thanë se dëmin nga breshëri do ta konfirmojnë për disa ditë. Ndërsa më të moshuarit e Prespës thonë se nuk mbajnë mend që ka pasur breshër në muajin tetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...