30 ditë paraburgim për aktivisten Monika Risteska - Bota Sot
30 ditë paraburgim për aktivisten Monika Risteska

Maqedonia

30 ditë paraburgim për aktivisten Monika Risteska

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 18:00
Monika Risteska

Pas dërgimit në seancën gjyqësore aktivistes Monika Risteska iu është caktuar masa e paraburgimit për 30 ditë.

Ajo do të dërgohet në burgun e Shkupit në Idrizovë, ku do të pres procedurën ankuese në Këshilli Penal të Gjykatës Themelore 1 Shkup.

Monika Risteska është një nga aktivistët më aktiv për legalizimin e kanabisit dhe përdorimin e gjerë të saj në shëndetësi.

Mbrëmë policia gjatë kontrollimit në shtëpinë e saj ka gjetur 30 ml vaj kanabisi dhe 15 gram kanabis.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...