Vllado Buçkovski është kandidat për ambasador në SHBA - Bota Sot
Vllado Buçkovski është kandidat për ambasador në SHBA

Maqedonia

Vllado Buçkovski është kandidat për ambasador në SHBA

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 17:23
Vllado Buçkovski

Sipas listës joformale të Ministrit për Punë të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, emri i anëtarit të përjashtuar të LSDM-së, Vllado Buçkovski është i rezervuar për postin e ambasadorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njofton “Magazin”.

Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, në përputhje me rrethanat, është kandidati potencial për ambasadorin e Republikës së Maqedonisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Buçkovski, i cili është i njohur edhe për çështjen e “Magjar Telekom” dhe “Pjesët të tankut”, u largua nga partia në vitin 2012, por kohëve të fundit marrëdhëniet me partinë janë të ngrohta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...