Aktorja e famshme: “Abortova fëmijën e përdhunuesit“, por nuk është për arsyen që mendoni!! - Bota Sot
Aktorja e famshme: “Abortova fëmijën e përdhunuesit“, por nuk është për arsyen që mendoni!!

Mediale Vip

Aktorja e famshme: “Abortova fëmijën e përdhunuesit“, por nuk është për arsyen që mendoni!!

Më: 13 prill 2019 Në ora: 18:35
Ashley Judd

Ka qenë e ftuar në konferencën “Women in the World Summit”, dhe pikërisht aty, aktorja e famshme hollivudiane Ashley Judd, e cila praktikisht solli shkëndijën e parë të lëvizjes  #MeToo , foli për herë të parë publikisht për ngjarjen e dhimbhsme që e ka shënjuar përgjithmonë.

Kohë më parë ajo është përdhunuar, e kishte mbetur shtatzënë; Ashley do ta mbante fëmijën, por në fund vendosi të abortonte. Shkaku: legjislacioni në fuqi I Kentucky-t ( banor I të cilit ishte agresori) e detyronte ta ndante kujdestarinë e fëmijës me përdhunuesin e saj. Jam mirënjohëse që arrita ta bëj abortin në mënyrë të sigurtë dhe të rregulltë”, tha aktorja, e para që foli kundër Harvey Weinstein për abuzime seksuale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...