Xuxi pjesë e ‘Sunny Hill Festival’ - Bota Sot
Xuxi pjesë e ‘Sunny Hill Festival’

Mediale Vip

Xuxi pjesë e ‘Sunny Hill Festival’

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 22:22
Xuxi

Artisti i njohur kosovar, Xuxi do të jetë njëri nga performuesit në festivalin e madh ‘Sunny Hill’.

“Heroi ynë lokal i rock-roll Xuxi do të përfermoj në skenën e Sunny Hill Festival”, thuhej në postimin e festivalit.

Përveç, Xuxit deri më tani shumë yje vendore dhe ndërkombëtare kanë konfirmuar pjesëmarrjen.

Gashi, Calvin Harris dhe Miley Cyrus janë emrat më të mëdhenj ndërkombëtarë që do të performojnë në skenën e Sunny Hill.

Po ashtu edhe yjet vendore si Ledri Vula, Mc Kresha, Lyrical Son, Kida, Elvana Gjata dhe Yll Limani kanë konfirmuar se do të marrin pjesë në festival. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat