Robert de Niro vazhdon t’i paguajë për shpenzimet e ish-partneres së tij

Mediale Vip

Robert de Niro vazhdon t’i paguajë për shpenzimet e ish-partneres së tij

Më: 22 prill 2021 Në ora: 15:09
Robert de Niro, Grace Hightower

Avokati i De Niro ka thënë se fituesi i çmimit Oscar po paguan shpenzimet e ish-bashkëshortes së tij me unaza diamanti 850,000 dollarë.

Ky zbulim erdhi në mes të divorcit të aktorit me shoqen amerikane Grace Hightower, pasi martesa e tyre 21-vjeçare u shemb në 2018.

Avokati i De Niro, Caroline Krauss tha se divorci i kushtueshëm mund të shpjegojë pse ai ka shkuar nga The Godfather Part II dhe The Deer Hunter në The War With Grandpa dhe duke paraqitur një reklamë për prodhuesit e bukës britanike Warburtons.

Një herë thuhej se De Niro vlente rreth 350 milion £, e gjithë vlera e ndërtuar gjatë një karriere 50-vjeçare në Hollywood.

Ai fitoi çmimin Oscar si Aktori më i Mirë për Riding Bull dhe çmimin e Aktorit më të Mirë Përkrahës për The Godfather Part II, së bashku me nominimet për filma përfshirë The Deer Hunter dhe Taxi Driver.

Por, pavarësisht kësaj themelimi i Festivalit të Filmit Tribeca në 2002 dhe hyrja në biznesin e restoranteve, financat e De Niro janë shkatërruar në vitet e fundit, pretendojnë avokatët e tij.

Ata thanë se ai është i detyruar të marrë çdo projekt që i ofrohet për të vazhduar me stilin e jetës.

Të premten, avokatja e tij, zonja Krauss gjithashtu tha në një seancë divorci në Manhattan se dy pagat e ardhshme të filmit të klientit të saj do të shkojnë tek taksambledhësi.

De Niro u godit me një faturë tatimore 4,5 milion £ në 2015 dhe përsëri mbetet miliona me taksat e tij.

Zonja Krauss gjithashtu tha se pandemia ka shkatërruar financat e tij. Grindja sillet rreth asaj se sa Zonja Hightower duhet të marrë nga ish-i i saj ndërsa ata zgjidhin divorcin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat