Albanian Outlawz nxjerrin në dritë interesin

Mediale Vip

Albanian Outlawz nxjerrin në dritë interesin

Maksim Gjokaj Nga Maksim Gjokaj Më 26 nëntor 2017 Në ora: 11:17
Albanian Outlawz

Kohët e fundit rep muzika në Kosovë është ndër rrymat me të suksesshme në Ballkan por duhet vlerësuar dhe krijuesit e sajë! Ndër grupet më të suksesshme të cilët po prekin dhe tregun Evropianë janë rep grupi Kosovarë ”Albanian Outlawz” të cilët realizuan dhe bashkëpunimin me të suksesshëm Shqiptaro-Amerikan me rep grupin e reperit legjendarë 2 Pac!

Grupi Albanian Outlawz sapo ka lansuar projektin e fundit të titulluar “INTERESI” me të cilin kanë dashur tu rikujtojnë që të gjithë në muzikë po e shikojnë interesin dhe nuk e përkrahin vlerën dhe talentin e repereve!

Grupi në fjalë paralajmëruan albumin i cili do të lansohët në muajin e parë të vitit 2018 ku pjesë e këtij albumi do të jenë kompania e 2 Pac dhe disa rep këngëtarë Franqez! Në këtë album dissa nuk ka por do ketë tekst dedikuar atyre te cilët nuk i përkrahën me kohë! Reperët Rabit Hysenaj dhe Adhurim Alidemaj “Albanian Outlawz”njifën dhe për thënjën e tyre” “FLEJMË KUR TË VDESIM” më të cilën premtojnë punë të pandalshme.BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat