Kjo pije ul tensionin e gjakut, përgatiteni vetë dhe provojeni - Bota Sot
Kjo pije ul tensionin e gjakut, përgatiteni vetë dhe provojeni

Mjekësi alternative

Kjo pije ul tensionin e gjakut, përgatiteni vetë dhe provojeni

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 21:32
Ilustrim

Shumë vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut dhe ky është një problem serioz për shëndetin.

Por ka një produkt që ndikon në uljen e tensionit të gjakut, dhe ky është panxhari, pasi është i pasur me nitrate.

Konsumi i lëngut të panxharit apo i ushqimeve të tjera që janë të pasura me nitrat mund të jetë një alternativë e mirë për trajtimin e hipertensionit.

Ky është një përfundim i nxjerrë nga studiuesit britanikë, të cilët kanë parë analizuar efektin e nitrateve mbi presionin e gjakut tek minjtë dhe tek njerëzit që vuajnë nga hipertensioni

Shkencëtarët kanë zbuluar se konsumimi i përditshëm i lëngut të panxharit të sheqerit ul tensionin e gjakut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat