Fjalën e shkruar, që s'dijti as me lexue, Predsednik Taqi! - Bota Sot
Fjalën e shkruar, që s'dijti as me lexue, Predsednik Taqi!

Opinione

Fjalën e shkruar, që s'dijti as me lexue, Predsednik Taqi!

Fatmir Bajraj Nga Fatmir Bajraj Më 19 prill 2019 Në ora: 19:42
Hashim Thaçi

Në akademinë e organizuar për 20 vjetorin e formimit të Batalionit të Atlantikut, në shkrimin e përgaditur të LPK-së për Predsednik Taqi, i ishte shkruar edhe një fjalim i cili e demanton fuqishëm Predsednik Taqin dhe gjithë vartësit e Tij dhe bandën kriminale n'kapje t'shtetit 
E para : Batalioni i Atlantikut, nuk ishte se i ishte përgjigjur propagandës së kuqe të LPK-së dhe të vetquajturit kushtrim të "Atdheu në rrezik, Vendlindja thërret", por ndjenin thellë nevojën për sakrificë sublime për Atdheun e t'parëve i cili digjej flakë nga padronet e sotëm të predsednikit, tu Kosovës, gospodin Taqi.

Pasusi më pikant

Predsednik Taqi :

“Si luftëtar ju veshët uniformat dhe morët armët në luftë për liri. Pas fitores, ju hoqët uniformën dhe ju kthyet jetës. Kështu bëjnë njerëzit e mëdhenjë, ata që dijnë se çka duan”, shtoi ai.

Vertetë për admirim një vlerësim dhe konstatim, puro atdhetarë dhe sikur t'kishte dalë nga gojë e një shtetari t'vertetë dhe jo e një shtetasi servil & vazal të armikut shekullor, siq është në të vertetë, predsednik, gospodin Taqi...!

Vertetë të tillë ishin pjestarët e Batalionit të Atlantikut, por çfarë nuk shkon këtu ?

A ishte i tillë edhe Shtabi i Rognerit ?

Përgjigja : JO e madhe e shtypit.

Shtabi i Rognerit, nuk bëri luftën kundër armikut dhe s'kishte pse t'filloj diçka të cilës nuk i'a kishte kthye shpinën, pra s'ishte n'luftë dhe s'kishte as uniformë lufte !

E kush ishin pra predsednik Taqi & Co (Rogneristët) ?

Ata e bënë luftën politike për pushtet nga Rogneri i Tiranës dhe Bahnhofët e përendimit me Komunikata, deri n'çlirimin definitiv, me 12 Qeshor 99 , dhe duke e vazhduar edhe tutje me eleminimin e "kolaboracionistëve", alias kundershtarëve potencial politik që kishin "rastisur" t'ishin bashkëpunëtorë besnik të presidentit historik Rugova.

Predsednik Taqi !

Edhe ti dhe shtabi i Rognerit, n'krye të të cilit ishe dhe je edhe tani, jeni "t'mdhënjë" dhe dini çka doni, sikur Batalioni i Atlantikut, por me vetëm një ndryshim të "vogël" ;

Batalioni i Atlnatikut, erdhën për çlirimin e Atdheut nga armiku dhe "ikën", derisa Ju, edhe pse nuk e luftuat armikun, u kthyet n'Kosovë, dhe jeni gadi t'a ndani "plaqkën" (Kosovën) me armikun, fifti-fifti !

Më rëndësi, tani abuzoni me lirinë e shumëpritur dhe t'paguar me gjakun e bijave dhe bijëve m'a t'mirë të Atdheut dhe ndihmën e Amerikës n'krye të NATO-së

"Njëherë vjenë vera kah dera", drug predsednik Taqi...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...