Mallëngjimi bulevardesk - Bota Sot
Mallëngjimi bulevardesk

Opinione

Mallëngjimi bulevardesk

Nga: Skënder Karaçica Më: 17 korrik 2019 Në ora: 18:20
Skënder Karaçica

Kujt i duhet folk-serb në Tiranë?

Këngët e këngëtares serbe Ceca (bashkëshortja e kriminelit Arkan) që pati vrarë e djegur popuj joserb (boshnjak e shqiptarë)në Kosovë, po dëgjohen në ekranin e RTSH-së(siç!).

Deri kur Tirana me institucionet e veta politike dhe tashti në RTSH mbajnë qëndrim (mallëngjimi bulevardesk)për të gjithë rrjedhat që vijnë nga Serbia shteti armik shekullor i popullit shqiptar dhe Shqipërisë Etnike?

Kujt i duhet folk-serb në Tiranë?

Pse RTSH ka hapur program për ,,pakicat, në Shqipëri? Çfarë po bënë regjimi i Serbisë ndaj pakicës shqiptare në tokën e vet në Preshëvë, Bujanoc dhe Medvegjë dhe çfarë po bën për të shembur shtetndërtimin e Republikës së Kosovës. Tirana zyrtare dhe institucionet saj bëjnë sehir dhe, për fatin e keq dhe shumë të keq,ajo nuk po mban qëndrim (konstant)sipas Kushtetutës aktuale shqiptare ndaj pjesës së popullit të vet shqiptar në pjesën etnike të grabitura nga fqinjët në Serbi, Maqedoni, Mal të Zi dhe sidomos të grabitjes përmes gjenocidit grek të Çamërisë.

Jo folk-serb në Tiranë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat