Mocioni marrëveshje sekrete midis Mustafës dhe Thaçit - Bota Sot
Mocioni marrëveshje sekrete midis Mustafës dhe Thaçit

Opinione

Mocioni marrëveshje sekrete midis Mustafës dhe Thaçit

Binak Maxharraj Nga Binak Maxharraj Më 24 mars 2020 Në ora: 12:00
Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi

Mocion i planifikuar para formimit të qeverisë midis klaneve mafioze të Pronto mafisë dhe Klan mafisë se LDK. Si pretekst për mocionin nuk është taksa nuk është rasti Veliu,por është pikërishtë Albin Kurti të cilin këto mafi politike dhe ekonomike nuk po mund ta përbijnë as se si, dhe i futin në veprim të gjithë mekanizmat për ta rrexuar qeverin që mos tu dalin për dritë abuzimet më shtetin,siç janë vjedh- jet,plaçkitjet,korrupcioni,etj.

LDK dikur parti e admiruar dikur sot më trapin e llojit të Isa Mustafa ka rënë në ujëra të ndyta fekale që po kundërmonë erë të keqe.Kjo e tregon më se miri edhe futja thikë pas shpine LVV duke kërkuar rrëzimin e qeverisë, për pak mustaqe të Agim Veliut por që qëllimi është mbrojtja e mafisë së nëntokës së Kosovës. E mjerë Kosova se kush po luan më fatin e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat