Serbët krimin e kanë trashëgimi gjenetike - Bota Sot
Serbët krimin e kanë trashëgimi gjenetike

Opinione

Serbët krimin e kanë trashëgimi gjenetike

Nga: Nijazi Halili Më: 12 korrik 2020 Në ora: 19:32
Nijazi Halili

Serbët historikisht njihet  me gjenin e tyre të prirë për krime e gjenocid, megjithatë fat i keq për ne shqiptarët,  Evropa akoma heshtë e në anën tjetër  i  mbështet serbët  duke i përkëdhelur e  ngritë aq lartë  sa të le përshtypje se mos vallë jemi ne shqiptarët në ëndërr.

Jo, jo në shqiptarët  jemi zgjuar nuk jemi në ëndërr, turp për politikën Evropiane e cila historikisht i ka favorizuar e  mbështet   politikën  gjenocidale serbe. Çka do të prodhoj kjo politik e egër evropiane vetëm përçarje e regjenerim të njëpasnjëshme të krizave të cilat do mbesin ndër faktorët kyçl të  konflikteve e luftrave Ballkanike.

Aktakuza e ngritur kundër lidereve tanë, kohën e fundit është edhe një argument plus i  fuqishëm se politika evropiane kurrë nuk i ka mbështetur shqiptarët.  Nuk është rastësi që i vetmi komb shqiptarë në Ballkan ka ngelur   i copëtuar në pesë shtete.

Dr. Nijazi Halili

Akademia Shqiptare-Amerikane e Shkencave dhe Arteve në SHBA 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat