Shqipëri e bashkuar natyrale dhe jo e ndarë artificiale

Opinione

Shqipëri e bashkuar natyrale dhe jo e ndarë artificiale

Nga: Petrit Dibrani Më: 21 tetor 2020 Në ora: 14:15
Ilustrim

- Atdhe është ajo tokë, të cilën shumë të tjerë në këtë botë nuk e kanë dhe do të jepnin, ç’do gjë për ta pasur atë.

- Sa shumë flitet e shkruhet për atdheun, vendi ku kanë lindur të parët e tu, prindërit, gjyshërit, stërgjyshërit dhe vendi ku ke lindur t’i vet.

- Atdheu, asnjëher nuk e braktis njeriun, njeriu e braktis Atdheun.

- Ai që nuk i takon Atdheut të vet, nuk i takon as njerëzimit.

Pse, duhet shqiptarët të bashkohen dhe në një Shqipëri natyrale të fuqizohen......?!🇦🇱

Se....

- Shqiptarët, kanë një gjak.

- Shqiptarët, kanë një gjuhë.

- Shqiptarët, kanë një traditë.

- Shqiptarët, kanë një flamur.

Të dashur bashkombës,

Dëshironi shqipërinë, natyrale ta bashkoni....?

Ju lutem, tregoni....!

“Shqipëri e bashkuar natyrale dhe jo e ndarë artificiale”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat