Fjala e lirë - Bota Sot
Fjala e lirë

Opinione

Fjala e lirë

Nga: Mustafe Shabani Më: 23 shtator 2018 Në ora: 21:52
Foto ilustrim

Fjala e lirë, është vërtetë e tillë, vetëm atëherë kur qfaqet aty ku duhet,ka peshë dhe jehonë.

Jeta është shëndrruar në Teatër, ku rolin kryesor edhe pse nuk do të duhej ta kishte,e ka dhe e luan e keqëja,e cila teatrin e ka shëndrruar në mjet për të realizuar smirëzezat qëllime.

Dinakut nuk i zihet besë,sepse ai nuk ndjenë ato që thot,porë ato të cilat msheh.

Dinaku me përpikëri i qëndron besnik vetëm pabesisë.

Aktorët e së keqesë asnjëherë mos i kërko në Teatër,ata i gjen në vendimarrëje,dhe të tillët vrasin misionin e aktorit për një jetë më të mirë.

Filmat e kthesave të papritura,i gjen jo në kino,sepse ato edhe ashtu kan vdekur,porë ato i takon çdo sekondë në kafenet e tenderëve të feudëve të rinjë politik.

Asnjëherë nuk ka pasur më shumë të paknaqur dhe të knaqur njëkohësisht.

Qytetari nuk është ajo që qan pa nda në kafene,porë ajo e cila vepron atje ku duhet.

Rruga nuk është vendi,porë ajo është mundësia e parë dhe e fundit e qytetarisë.

Fjala e artikuluar si duhet në shesh, qliron teatron nga mediokrizmi,dhe e keqëja e shoqërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera