Spaho dhe Vasli i shkruajnë Kuvendit, u shkel rregullorja me dekretin e Metës - Bota Sot
Spaho dhe Vasli i shkruajnë Kuvendit, u shkel rregullorja me dekretin e Metës

Shqipëria

Spaho dhe Vasli i shkruajnë Kuvendit, u shkel rregullorja me dekretin e Metës

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 11:59
Petrit Vasili

Krerët e grupeve parlamentare të PD dhe LSI Spaho dhe VAsili,  i kanë dërguar një leter kreut të Kuvendit ku i kërkojnë atij që të bëjë konstatimin e shkeljes së  rregullores së Kuvendit.

Në letren e tyre ata kanë shpjeguar se votimi në parlament nga mazhoranca e majte e hedhjes poshtë të derkretit të Presidentit të Republikës për tatimin mbi të ardhurat i ndryshura, është votuar në shkelje flagrate të ligjit dhe rregullave të funksionimit të parlamentit.

Sipas dy drejtuesve të lartë të opizitës ky dekret nuk mund të futej në rendin e punimeve në të njëjtën ditë që kishte ardhur në paralëment

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat