Reshjet e borës shtojnë problemet në zonat e thella - Bota Sot
Reshjet e borës shtojnë problemet në zonat e thella

Shqipëria

Reshjet e borës shtojnë problemet në zonat e thella

Më: 2 janar 2019 Në ora: 18:29
Ilustrim

Moti i keq dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve në zonat e thella të Dibrës.

“BalkanWeb” mëson se aksi rrugor Kukës-Peshkopi kalohet me vështirësi për shkak të reshjeve.

Ajo që është më shqetësuese është fakti se qarkullimi normal në zonët e thella është vështirësuar pas reshjeve të dëborës. Gjithashtu në fshatrat Ostren dhe  Zalldardh raportohet se ka probleme të theksuara në qarkullim të mjeteve.

Nga dita e nesërme pritet që të shtohen reshjet dhe ngricat në zonat malore të vendit, por edhe në pjesën juglindore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...