Temperaturat bien deri në -13 gradë C, ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri - Bota Sot
Temperaturat bien deri në -13 gradë C, ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Shqipëria

Temperaturat bien deri në -13 gradë C, ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Më: 4 janar 2019 Në ora: 19:01
Foto ilustrim

Temperatura të ftohta do të mbizotërojnë në Shqipëri.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimi e motit për pasditen e sotme dhe nesër.

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër priten reshje lokale të dobëta në një pjesë të qarqeve (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Reshjet do të jenë në formë dëbore deri në 600m mbi nivelin e detit (në zona shumë të kufizuara mund të zbresin dhe poshtë këtij niveli, përfshirë edhe bregdetin e Jonit, por kryesisht dëborë e përzier me shi).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...