Temperaturat e këtij qyteti shqiptar deri në -15 gradë, por fotografitë janë magjike - Bota Sot
Temperaturat e këtij qyteti shqiptar deri në -15 gradë, por fotografitë janë magjike

Shqipëria

Temperaturat e këtij qyteti shqiptar deri në -15 gradë, por fotografitë janë magjike

Më: 7 janar 2019 Në ora: 08:42
Korça është qarku që ka shënuar edhe uljen më drastike

Temperaturat e këtyre ditëve kanë qenë disa gradë nën zero dhe sipas matjeve, Korça është qarku që ka shënuar edhe uljen më drastike.

Mëngjesi i djeshëm e ka gjetur Korçën me temperaturat -6 gradë, ndërsa temperatura më e lartë në mesditë do të jetë prapë me minus, -3 gradë.

Sipas metereologëve, në Korçë temperaturat gjatë natës do të shkojnë deri në -15 gradë.

Image

Zbardhja i ka dhënë këtij qyteti një pamje magjike, ku çdokujt do i pëlqente të ishte atje tani.

Fotot nga Pazari i Vjetër, Pedonalja dhe Katedralja tregojnë sesa magjike bëhet Korça gjatë sezonit kur në të bie borë.

Image

Disa ditë në Korçë, duke bërë patinazh e duke shijuar gatimet tradicionale të këtij qyteti te mrekullueshëm, do ishin pushimet ideale në këtë periudhë të vitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...