Ja kush janë politikanët që s’kanë punuar asnjë ditë të vetme - Bota Sot
Ja kush janë politikanët që s’kanë punuar asnjë ditë të vetme

Shqipëria

Ja kush janë politikanët që s’kanë punuar asnjë ditë të vetme

Më: 16 janar 2019 Në ora: 21:36
Ilir Meta

Në Parlament gjejmë edhe nga ata deputetë që konsiderohen si pa profesion. Ata në gjithë jetën e tyre s’kanë bërë asgjë përveç politikës.

I tillë është rasti i Fatmir Mediut, Pandeli Majkos dhe Ilir Metës.

“Kemi një grup tjetër politikanësh që nuk kanë profesion, nuk kanë punuar kurrë në jetën e tyre dhe që e kapin politikën peng për shkak se nëse largohen nga politika ata ngelin pa profesion”, tha Afrim Krasniqi, Insituti i Studimeve Politike.

Por, ka edhe më keq akoma. Disa deputetë e kanë marrë mandatin akoma pa i mbaruar studimet. Pra, kur ishin ende studentë. I tillë është rasti i Kedi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçit të LSI-së. Dy deputete të reja që nga bankat e shkollës kanë hyrë direkt në Kuvend, pa diplomë dhe pa asnjë ditë pune në profesion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...