Nesër Shqipëria “pushtohet” nga shiu - Bota Sot
Nesër Shqipëria “pushtohet” nga shiu

Shqipëria

Nesër Shqipëria “pushtohet” nga shiu

Më: 21 janar 2019 Në ora: 20:21
Foto ilustrim

Sot moti do të ketë kthjellime dhe vranësira të lehta deri vonë pasdite kur vranësirat shtohen mbi Shqipëri dhe kryesisht në jug, ku priten shira të dobët si dhe në ekstremin verior, ku do të ketë sasi të pakta dëbore.

Nesër vranësirat bëhen dominante në territor duke sjellë reshje të dobëta deri mesatare, por sërish dëbora, edhe nesër kufizohet në zonat malore 700 m.

Rajoni vijon në kushtet e kthjellimeve në pjesën më të madhe të tij, por brigjet veriperëndimore mbeten me vranësira të shpeshta dhe reshje shiu e dëbore.

Ndersa nesër reshjet intensifikohen në brigjet Perëndimore; Po ashtu reshje shiu dhe dëbore do të përfshijnë 90% të gadishullit Ballkanik. 

Temperaturat në rajon, sot dhe nesër, vijojnë me rritje të lehta, ku minimumin rajonal do të jetë -9 në Kroaci-Rumani dhe maksimumi 15 në 18°C, Greqia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...