Shqiptarët udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës - Bota Sot
Shqiptarët udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës

Shqipëria

Shqiptarët udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës

Më: 23 janar 2019 Në ora: 17:19
Ilustrim

Shqiptarët do të mund të udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është vendosur heqja e vizave për mbajtësit e pasaportave diplomatike, zyrtare, të shërbimit dhe të zakonshme midis qeverisë së Shqipërisë dhe qeverisë së Republikës së El Salvadorit.

Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.

El Salvadori është një nga shtetet më të vogla dhe me dendësi të madhe të popullsisë në Amerikën Qendrore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...