Basha qeverisë: Pranoni zgjidhjen politike ose populli do ju spastrojë më 16 qershor - Bota Sot
Basha qeverisë: Pranoni zgjidhjen politike ose populli do ju spastrojë më 16 qershor

Shqipëria

Basha qeverisë: Pranoni zgjidhjen politike ose populli do ju spastrojë më 16 qershor

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 10:30
Lulzim Basha

Kryetari i PD-së Lulzim Basha dha ultimiantumin e fundit qeverisë që ti thërrasë zërin e arsyes për të gjetur një zgjidhje politike përpara se populli të marrë në dorë fatet e tjera .

"Sot është rasti i parafundit për ti bërë thirrje ndërgjegjës socialistëve të ndershme të detyrojnë kukullat e krimit dhe oligarkisë që kanë mbushur këtë sallë dhe bangok e qeverisë ti thërrasin zërit të arsyes dhe ti hapin rrugë një zgjidhje politike përpara sesa populli të vendosë të marrë në dorë fatet e tij dhe të spastrojë këtë sallë dhe institucionet nga krimi dhe oligarkia që i kanë kapur për fyti."

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat