E hënë, rinisin shirat dhe bora

Shqipëria

E hënë, rinisin shirat dhe bora

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 07:33
Foto ilustrim

Sot moti do të jete me reshje shiu dhe stuhi në zonën veriperëndimore , në zonat malore në pjesën e dytë të ditës do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         2/11C 

Zonat e  ulëta          8/17°C

Zonat  bregdetare   10/18°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat