Meta në Mynih: Sfidat e sigurisë tejkalohen nga vullneti politik - Bota Sot
Meta në Mynih: Sfidat e sigurisë tejkalohen nga vullneti politik

Shqipëria

Meta në Mynih: Sfidat e sigurisë tejkalohen nga vullneti politik

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 23:55
Ilir Meta ka marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih.

Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë se sfidat e shumta të sigurisë mund të tejkalohen përmes vullnetit solid politik dhe aleancave të forta e të qëndrueshme.

“Kënaqësi të marr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih. Sfidat e shumta të sigurisë mund të tejkalohen përmes vullnetit solid politik dhe aleancave të forta e të qëndrueshme. Partneriteti Trans-Atlantik mbetet jetik për rendin ku mbizotërojnë vlerat e demokracisë, lirisë dhe dinjitetit njerëzor”- shkruan Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...