Tensionet në protestë, reagon urgjent Presidenti Meta - Bota Sot
Tensionet në protestë, reagon urgjent Presidenti Meta

Shqipëria

Tensionet në protestë, reagon urgjent Presidenti Meta

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 12:02
Ilir Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar me një mesazh urgjent lidhur me gjithë sa po ndodh ndërkohë në protestën e opozitës së bashkuar.

Në një mesazh të qartë të presidentit, Meta bën thirrje për vetëpërmbajtje dhe evitim të dhunës.

‘Duhet vetëpërmbajtje nga të gjithë për evitimin e konfrontimeve e dhunës. Ndërsa qytetarët duhet të protestojnë të lirë duhet të respektohen institucionet”- ka thënë Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...