Ministria e Mjedisit vijon fushatën e mbjelljes së pemëve - Bota Sot
Ministria e Mjedisit vijon fushatën e mbjelljes së pemëve

Shqipëria

Ministria e Mjedisit vijon fushatën e mbjelljes së pemëve

Më: 2 mars 2019 Në ora: 17:39
Klosi: I vijmë në ndihmë edhe komunitetit

Ministria e Mjedisit vijon fushatën e mbjelljes së pemëve në të gjithë vendin.

Ministri Klosi ishte në Maliq, ku sëbashku me Kryetarin e Bashkisë së Maliqit dhe një grup të rinjsh mbollën 42 hektarë me rreth 21 mijë pemë gështenja dhe arra të cilat do t’i dhurohen komunitetit.

Klosi tha se kjo është filozofia e kësaj qeverie, që nëpërmjet mbjelljes së pemëve, t’i vihet në ndihmë edhe komunitetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...