Protesta/ Policia merr masat, 1600 efektivë të angazhuar. ‘Saldohet’ Kryeministria, kamera në Bulevard - Bota Sot
Protesta/ Policia merr masat, 1600 efektivë të angazhuar. ‘Saldohet’ Kryeministria, kamera në Bulevard

Shqipëria

Protesta/ Policia merr masat, 1600 efektivë të angazhuar. ‘Saldohet’ Kryeministria, kamera në Bulevard

Më: 16 mars 2019 Në ora: 10:13
Kryeministria

Nderkohe qe ndajne vetem pak ore nga nisja e protestes, policia i ka marre tashme gjithe masat per garantimin e rendit dhe sigurise.

 

1600 efektive do të jenë sot të angazhuar në protestën e thirrur nga opozita përpara Kryeministrisë.

Përmes një plani të detajuar masash, efektivët janë udhëzuar për të shmangur çdo akt dhune ndaj protestuesve.

Nga ana tjetër, përmes një plani të detajuar masash ka rrethuar të gjithë godinën e Kryeministrisë me rrjeta teli për të pamundësuar hyrjen e qytetarëve në godinën e Kryeministrisë.

Sic e shihni ne foto, dyert e Kryeministrisë, por edhe streha, jane salduar me llamarina per tu mbrojtur nga cdo lloj tentative e protestuesve.

Gjithashtu, në të gjithë hapësirat rreth godinës së Këshillit të Ministrave janë instaluar kamera me rezolucion të lartë për të filmuar dhe dokumentuar çdo akt dhune apo tentativë të protestuesve për të hyrë në Kryeministri.

Edhe shtyllat, në të cilat janë vendosur kamerat, janë të lyera me graso për të mos lejuar dëmtimin e tyre nga protestuesit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...