E diel me shira dhe shtrëngata, ja si do të jetë moti ditën e nesërme - Bota Sot
E diel me shira dhe shtrëngata, ja si do të jetë moti ditën e nesërme

Shqipëria

E diel me shira dhe shtrëngata, ja si do të jetë moti ditën e nesërme

Më: 6 prill 2019 Në ora: 23:48
Foto ilustrim

Reshjet e shiut do të jenë të pranishme në pothuaj gjithë territorin e vendit gjatë ditës së djeshme.

Ja si parashikohet moti për 24 orët në vijim.

RESHJET

Nesër (e diel dt.07) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse mjaft e vogël) që në zona të kufizuara të qarqeve gjatë pasditeve, reshjet mund të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

Nesër (e diel dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 20 °C

në vendet e ulëta: 10 / 21 °C

në vendet malore: 3 / 15 °C

ERA

Sot pasdite (e shtunë dt.06) dhe nesër (e diel dt.07) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në disa raste deri e fortë, kryesisht në zonat malore të territorit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...