Vuçiç në Tiranë për Kosovën, takon Ramën dhe Mogerinin - Bota Sot
Vuçiç në Tiranë për Kosovën, takon Ramën dhe Mogerinin

Shqipëria

Vuçiç në Tiranë për Kosovën, takon Ramën dhe Mogerinin

Më: 2 maj 2019 Në ora: 23:24
Foto ilustruese

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç udhëton drejt Romës për 8 maj për t’u takuar me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e brendshëm të Italisë, Matteo Salvini.
Tema kryesore e këtij takimi do të jetë dialogu me Kosovën, shkruajnë mediat serbe.

Pasi përfundimit të takimit në Romë, Vuçiç do të udhëtojë drejt Tiranës për t’u takuar me Përfaqësuesen e Lart të BE-së, Federica Mogherini në kuadër të procesit ‘Brdo-Brioni’ i cili mbahet për dy ditë në kryeqytetin shqiptar.

Dialogu Kosovë-Serbi pritet të jetë në fokus të takimit Mogherini-Vuçiç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat