Presidenti Meta viziton Panairin e Produkteve Bio në Cërrik - Bota Sot
Presidenti Meta viziton Panairin e Produkteve Bio në Cërrik

Shqipëria

Presidenti Meta viziton Panairin e Produkteve Bio në Cërrik

Më: 17 maj 2019 Në ora: 15:50
Ilir Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta sot ka vizituar Panairin e Produkteve Bio në Cërrik. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook ai inkurajon bizneset të nxisin prodhimin vendas dhe eskportin e produkteve “Made in Albania”.

“Promovimi i këtyre sukseseve do e lulëzojë, jo vetëm Cërrikun e Elbasanin, por edhe Shqipërinë në të ardhmen e afërt, duke sjellë standardet europiane të zhvillimit. Prodho shqip! Bli shqip! Konsumo shqip”, shkruan mes të tjerash Presidenti.

Postimi i plotë i Presidentit Meta:

Vizitë mbresëlënëse në Panairin e Produkteve Bio në Cërrik.
Të nxisim prodhimin vendas dhe eksportin e produkteve “Made in Albania”, përmes një marketingu të zgjuar e efikas. Grante e kredi të buta për fermerët e modernizimi i industrisë ushqimore, janë faktor nxitës për t’i ndërkombëtarizuar produktet tona si marka në tregun rajonal dhe botëror. Promovimi i këtyre sukseseve do e lulëzojë, jo vetëm Cërrikun e Elbasanin, por edhe Shqipërinë në të ardhmen e afërt, duke sjellë standardet europiane të zhvillimit. Prodho shqip! Bli shqip! Konsumo shqip!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...