Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 23 maj 2019 Në ora: 08:11
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për sot parashikohet me kthjellime dhe shtim vranësirash në mesditë dhe pasdite.

Parashikohen reshje shiu lokale në veri, pjesërisht në jug dhe në zonat malore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë celsius.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim 1-10 m/sek, kryesisht në bregdet.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë./atsh/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...