Parashikimi i motit të Shqipërisë - Bota Sot
Parashikimi i motit të Shqipërisë

Shqipëria

Parashikimi i motit të Shqipërisë

Më: 27 maj 2019 Në ora: 08:49
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në të gjithë territorin të cilat në mesdite fitojnë intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave. Më pas gradualisht prej orëve të pasdites, moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare më tepër të theksuara në relievet malore.

Parashikohet mjegullinë përgjatë zonave luginore dhe malore.  Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Verilindje 1-15m/sek, kryesisht në bregdet. Valëzimi i forcës 1-2.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...