Parashikimi i motit, e hënë 10 qershor 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e hënë 10 qershor 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e hënë 10 qershor 2019

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 07:34
Manastiri i Spilesë, Gjirokastër, qershor, 2019

Në fillim të javës, data 10 qershor 2019,  moti do të jetë me kthjellime dhe prani të vranësirave  të cialt në orët e mesditës ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara në Juglindje të vendit. Era do të  jetë me drejtim  Verilindje (NE) me shpejtësi  10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   17/31°C 

Zonat e  ulëta  19/37°C

Zonat  bregdetare 20/35°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat