Parashikimi i motit, e enjte 11 korrik 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e enjte 11 korrik 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e enjte 11 korrik 2019

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 06:22
Ilustrim

Moti sot do të jetë i vranët në të gjithë vendin gjatë paradites, por mesdita sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira fillimisht në veri dhe më pas do të perfshijnë gradualisht të gjithë vendin.

Herë pas-here shirat do të jenë në formën e shtrëngatave me intesitet deri mesatar, gjithashtu priten stuhi lokale breshëri.

Gjithashtu problematike sot do të paraqitet Era, sidomos në zonat bregdetare. Nata sjell përmirësim të kushteve atmosferike. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur.

Temperaturat e ajrit nga mesdita pësojnë rënie me 2-3⁰C duke u luhatur nga 15⁰C deri në 33⁰C.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   15/27°C

Zonat e  ulëta  22/33°C

Zonat  bregdetare 24/31°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...