Media italiane: Meta, simbol i demokracisë dhe respektit ndaj institucioneve - Bota Sot
Media italiane: Meta, simbol i demokracisë dhe respektit ndaj institucioneve

Shqipëria

Media italiane: Meta, simbol i demokracisë dhe respektit ndaj institucioneve

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 16:45
Foto

Presidenti Ilir Meta u vlerësua në Venecia me Çmimin Ndërkombëtar “Luani i Artë”, me motivacionin: “Në vlerësim të kontributeve të tij për promovimin e demokracisë dhe pluralizmit politik, për forcimin e paqes dhe stabilitetit në Ballkan, për promovimin e bashkëjetesës dhe harmonisë fetare, si edhe për forcimin marrëdhënieve italo-shqiptare”.

Mediat italiane i kanë bërë jehonë ceremonisë së zhvilluar në Venecia, duke vlerësuar rëndësinë që ka dhënia e këtij çmimi për personalitete ndërkombëtare.

“Një datë që mund të mbahet në historinë e marrëdhënieve ndërkombëtare. Dje, më 12 korrik, në Venecia, pranë pallatit historik të Rajonit Veneto, ju dorëzua “Luani i Artë” i karrierës, Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta”./kohajonë/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...