Ngjarja në Arapaj, vajza e cila u tentua të përdhunohej e sëmurë rëndë, u operua vetëm pak kohë më parë - Bota Sot
Ngjarja në Arapaj, vajza e cila u tentua të përdhunohej e sëmurë rëndë, u operua vetëm pak kohë më parë

Shqipëria

Ngjarja në Arapaj, vajza e cila u tentua të përdhunohej e sëmurë rëndë, u operua vetëm pak kohë më parë

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 09:07
Ilustrim

Ditën e djeshme u raportua se një vajzë 8 vjeçare në Arapaj të Durrësit është përdhunuar brenda shkollës nga 5 të rinj të moshave 15-17-vjeç.

Në lidhje me këtë rast, prokuroria e Durrësit ka deklaruar se përdhunimi nuk ka ndodhur, ndërsa policia ka thënë se ka arrestuar një 16-vjeçar, dhe një 14-vjeçar është proceduar në gjendje të lirë, ndërsa nuk e ka mohuar rastin.

Nga ana tjetër, sipas Dritare.net, banorët e zonës kanë qenë në dijeni të ngjarjes, ndërsa ata janë shprehur se ka qenë përdhunim.

Nëna e vajzës punonte në një biznes fasonerie, ndërsa prej 2 javësh nuk është paraqitur në punë.

Vetëm 3 muaj më parë, vajza 8 vjeçare është bërë operacion pasi ajo vuante nga një sëmundje e rëndë.

Për shkak të kushteve ekonomike në të cilat ndodhet familja, koleget e nënës së 8-vjeçares, kanë kontribuuar që operacioni të zhvillohet, ndërsa vajza ka qenë me mjekim të detyrueshëm prej asaj kohe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...