Tentoi të kalonte 705 kg marijuanë me kamionin e mbushur me kastravecë, kush është shqiptari i arrestuar në Kapshticë - Bota Sot
Tentoi të kalonte 705 kg marijuanë me kamionin e mbushur me kastravecë, kush është shqiptari i arrestuar në Kapshticë

Shqipëria

Tentoi të kalonte 705 kg marijuanë me kamionin e mbushur me kastravecë, kush është shqiptari i arrestuar në Kapshticë

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 18:50
Foto ilustrim

Policia greke bën publike emrin e shqiptarit të shumëkërkuar të kapur dje në pikën kufitare të Kapshticës nga pala greke.

Ai është Markelian D., 28-vjec, me urdhër-arresti nga Prokuroria e Krimeve të Rënda Tiranë, si bashkëpunëtor në tentativën e trafikimit nga Durrësi në Itali e më pas Holandë të 705 kg marijuanë, kapur në 6 qershor 2017 në Portin e Durrësit në një kamion me kastraveca të ngarkuar në Lushnjë, ku u arrestua shoferi maqedonas Kiril Filev, 32-vjec nga Maqedonia e Veriut dhe u shpallën në kërkim 3 shtetas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...