Shembja e skelës, Vasili: Qeveria hesht, nuk vë para drejtësisë përgjegjësit

Shqipëria

Shembja e skelës, Vasili: Qeveria hesht, nuk vë para drejtësisë përgjegjësit

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:08
Petrit Vasili

Një ditë pas ngjarjes tragjike, ku humbën jetën dy punëtorë nga shembja e skelës në një pallat, LSI akuzon qeverinë se nuk ka ndërmarrë asnjë masë për të vënë para drejtësisë autorët. Nënkryetari, Petrit Vasili, u kërkoi qytetarëve të bashkohen për të rrëzuar këtë qeveri që po shkatërron shqiptarët.

Pas ngushëllimeve të shprehura për familjet e dy viktimave që humbën jetën ditën e premte nga rrëzimi i skelës në kryeqytet, nënkryetari i LSI-së dënon ashpër heshtjen e qeverisë për këtë rast.

Petrit Vasili akuzon mazhorancën dhe prokurorinë që nuk kanë ndërmarrë asnjë masë për të vënë përpara drejtësisë përgjegjësit e kësaj fatkeqësie.

Një ditë pas ngjarjes tragjike, ku humbën jetën dy punëtorë nga shembja e skelës në një pallat, LSI akuzon qeverinë se nuk ka ndërmarrë asnjë masë për të vënë para drejtësisë autorët. Nënkryetari, Petrit Vasili, u kërkoi qytetarëve të bashkohen për të rrëzuar këtë qeveri që po shkatërron shqiptarët.

Pas ngushëllimeve të shprehura për familjet e dy viktimave që humbën jetën ditën e premte nga rrëzimi i skelës në kryeqytet, nënkryetari i LSI-së dënon ashpër heshtjen e qeverisë për këtë rast.

Petrit Vasili akuzon mazhorancën dhe prokurorinë që nuk kanë ndërmarrë asnjë masë për të vënë përpara drejtësisë përgjegjësit e kësaj fatkeqësie.

Vasili: Shteti nuk donte tu siguronte jetën atyre. Këto fasada që lyhen dhe zhgryhen, me projekte formale e informale janë më të rëndësishme për ata sesa ata që humbasin jetën. Prokuroria dhe shteti janë e përkujdesur të rrinë në heshtje.E kemi shurdh këtë shtet. Të gjithë bashkë që kjo klikë të largohet dhe në shtet të ketë punëtorë e kokëulur, shërbëtor të popullit dhe jo shfrytëzues.

Në fund të fjalës së tij, Vasili i kërkoi qytetarëve të bashkohen për të rrëzuar këtë qeveri nga pushteti, pasi sipas tij po shkatërron të ardhmen e vendit.

Shteti nuk donte tu siguronte jetën atyre. Këto fasada që lyhen dhe zhgryhen, me projekte formale e informale janë më të rëndësishme për ata sesa ata që humbasin jetën. Prokuroria dhe shteti janë e përkujdesur të rrinë në heshtje.E kemi shurdh këtë shtet. Të gjithë bashkë që kjo klikë të largohet dhe në shtet të ketë punëtorë e kokëulur, shërbëtor të popullit dhe jo shfrytëzues.

Në fund të fjalës së tij, Vasili i kërkoi qytetarëve të bashkohen për të rrëzuar këtë qeveri nga pushteti, pasi sipas tij po shkatërron të ardhmen e vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat