Terrorizoi spanjollët, Mihal Kokëdhima sot llogari para drejtësisë - Bota Sot
Terrorizoi spanjollët, Mihal Kokëdhima sot llogari para drejtësisë

Shqipëria

Terrorizoi spanjollët, Mihal Kokëdhima sot llogari para drejtësisë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 11:37
Mihal Kokëdhima

55 vjeçari Mihal Kokëdhima, pronari i lokalit që terrorizoi turistët spanjollë pasi ata nuk mbetën të kënaqur me shërbimin, ndodhet sot në sallën e gjyqit dhe pret vendimin.

Gjyqtarët që kanë marrë përsipër çështjen janë Esmeralda Habilaj dhe prokuror Saimir Smaka. Akuzat ndaj 55 vjeç arit janë tre; kanosje parashikuar nga neni 84 i kodit penal, neni 150 shkatërrim i pronës, dhe neni 90 dëmtime të tjera me dashje.

Ndërsa avokat mbrojtës është Arjon Besimaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...