Terrorizoi spanjollët, Mihal Kokëdhima sot llogari para drejtësisë

Shqipëria

Terrorizoi spanjollët, Mihal Kokëdhima sot llogari para drejtësisë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 11:37
Mihal Kokëdhima

55 vjeçari Mihal Kokëdhima, pronari i lokalit që terrorizoi turistët spanjollë pasi ata nuk mbetën të kënaqur me shërbimin, ndodhet sot në sallën e gjyqit dhe pret vendimin.

Gjyqtarët që kanë marrë përsipër çështjen janë Esmeralda Habilaj dhe prokuror Saimir Smaka. Akuzat ndaj 55 vjeç arit janë tre; kanosje parashikuar nga neni 84 i kodit penal, neni 150 shkatërrim i pronës, dhe neni 90 dëmtime të tjera me dashje.

Ndërsa avokat mbrojtës është Arjon Besimaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat